12. září 2022
2 minuty čtení

Evropský týden mobility oslavíme pěšky, na kole, na lodi i v retro autobusech

I Jihlava se od pátku 16. září připojí k Evropskému týdnu mobility, který oslavuje možnost jednotlivců znovu se setkávat v městském prostředí a zůstat ve spojení díky veřejné dopravě.

Příznivci vodáctví si budou moci v areálu Českého mlýna během prvního dne vypůjčit lodě a projet se po řece. Na sobotu 17. září připravila svůj program také zoologická zahrada. Na dopravním hřišti odstartuje charitativní Běh pro zoo. Na neděli 18. září naplánoval jízdu retro trolejbusů a autobusů na dvou linkách také Dopravní podnik města Jihlavy. „Jedna trasa povede od dopravního podniku, přes ulici Březinova, ke Kauflandu, na Masarykovo náměstí a zpět do ulice Brtnická. Druhá pak od dopravního podniku, přes Masarykovo náměstí, na Bedřichov až k Bosch Diesel,“ popsal trasy Radim Rovner, předseda představenstva DPMJ.

Vyznavači cyklistiky se mohou zúčastnit v úterý 20. září cyklojízdy na Masarykově náměstí. Připravená trasa má zhruba deset kilometrů.

Součástí Evropského týdne mobility jsou i kampaně Do práce na kole, Pěšky do školy, sousedské slavnosti Zažít město jinak nebo Výzva 10 000  kroků.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: redakce

Dále doporučujeme