24. října 2023
2 minuty čtení

Dýně, středověké hry a světélkující průvod o víkendu ve Žďáru nad Sázavou

S podzimem, kdy pomalu přechází léto v zimu, přichází čas ztišení. Čas, který tvoří hranici mezi světlem a tmou. Zažijme společně světlo v mnoha podobách -  tak zní pozvánka na letošní Den Dýní ve Žďáru nad Sázavou, který vychází na sobotu 28. října 2023.

Všechny aktivity, které budou na Zámecké terase připraveny, mají linku k dýním, ale také ke světlu. Téma světlo nevzniklo náhodně. Letošní rok je výjimečný 300letým výročím Santiniho, který dokázal pracovat se světlem v architektuře jako nikdo jiný v té době. Právě ve Žďáru nad Sázavou na zámku můžete poznat, jaká kouzla se se světlem dají tvořit. Geniální architekt Santini se světlem pracoval k prosvětlení prostoru a nechal se inspirovat hvězdami. Organizátoři dýňové akce si vypůjčili tuto krásnou tématiku také pro tento den a věřte, že si budete Den dýní ještě dlouho pamatovat. Čeká vás dýňové květinové aranžmá, dlabání dýní, výroba svíček, lucerniček, zářících hvězd, stínové divadlo, světelné pískové boxy, středověké hry s dýněmi, dýňové pochoutky a mnoho dalších aktivit a her pro děti i dospělé.

Mezi 18 a 19 hodinou účastníky čeká světélkový průvod. Těšte se na zpěv, hledání hvězdiček, padající hvězdičky z nebe, zvonkohry a také menší světelný dáreček od hvězdy pro všechny děti, které se průvodu zúčastní.

Zdroj: www.zamekzdar.cz