29. října 2022
2 minuty čtení

Doprava na Bedřichově: v následujících týdnech bude omezen provoz, parkování nebo vjezd k nemovitostem. Důvodem je demontáž sloupů

Rozšíření trolejbusové dopravy Jihlava – sever si bude patrně celý listopad vyžadovat trpělivost řidičů, neboť dojde k omezení dopravy na Bedřichově. Konkrétně ve dnech od 31. října do 30. listopadu budou pracovníci demontovat  stávající stožáry veřejného osvětlení v ulicích Sokolovská a Pávovská.

„Během prací bude v uvedených ulicích omezen provoz a současně i parkování nebo vjezd k nemovitostem v nejbližším okolí. Majitele aut budou o konkrétních krocích informovat pracovníci pověřené firmy,“ upozornil Pavel Svoboda z jihlavského odboru rozvoje města.

Stavba je před koncem

Stavba „Rozšíření trolejbusové dopravy Jihlava – sever“ je před dokončením. V současnosti firma montuje vzdušné trakční vedení v ulici Sokolovská a v prostoru točny MHD „domácí potřeby“ v ulici Pávovská, dokončuje práce v okolí měníren vysokého napětí, propojuje kabelové vedení nebo osazuje svítidla veřejného osvětlení.

Nová trolejbusová trať je napojena na stávající trolejbusovou infrastrukturu v okružní křižovatce ulic Pražská, Romana Havelky a Sokolovská a je vedena ulicemi Sokolovská, Pávovská až na smyčku před výrobními areály společnosti Bosch Diesel a Automotive Lighting.

Nová trolejbusová trať, která má 5,7 kilometrů, umožní využití bezemisní trolejbusové dopravy v lokalitě Bedřichov, propojení města s průmyslovou zónou – sever a zajištění bezemisní MHD v částech města Pávov, Červený Kříž a Antonínův Důl prostřednictvím takzvaných parciálních trolejbusů.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
 

Dále doporučujeme