29. června 2023
2 minuty čtení

Do zoo za zvířaty, ale klidně i na nové hřiště na petanque

Nové hřiště na petanque vzniklo v jihlavské zoo jako celkem nevinný nápad jednoho z členů Klubu Koulené Pétanque Jihlava. Lubor Pavlík pracuje v zoologické zahradě jako dobrovolník. Nové hřiště má sloužit zejména k odpočinku. Za zálohu ve výši 500 korun si můžete v zoo půjčit koule a jít si "zakoulet". 

Lubor Pavlík pracuje jako dobrovolník v Zoologické zahradě Jihlava. Netrvalo tedy dlouho než ho společně s jeho sportovním kolegou napadlo založit hřiště na pétanque právě tady. Za klub sehnali štěrkový povrch a ve spolupráci s dalšími zaměstnanci zoo vytvořili hřiště dokonce těch největších možných rozměrů. Návštěvníci jej najdou ve stínu stromů za dětským koutkem, za zálohu 500 korun je také možné si na spodní pokladně vypůjčit koule.

„Jsme rádi, že to vzniklo, děkuji Petrovi Walterovi, který mi s tím pomáhal. Jsme klub, který funguje chvíli, ale chtěli bychom pétanque v Jihlavě dostat na stejnou úroveň, jako je tady třeba liga malé kopané,“ doplnil při slavnostním přípitku Lubor Pavlík s tím, že klub má vytipovaných dalších sedm veřejných míst v Jihlavě, kde by mohlo vzniknout další, tentokrát volně přístupné hřiště.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci