02. října 2022
2 minuty čtení

Do Týdne knihoven se zapojují i ty na Vysočině. Chystají pro vás různé programy

V pondělí začíná Týden knihoven, do které se připojí i knihovny na Vysočině. Tato "knihovnická akce" je spojená se získáním čtenářského průkazu zdarma, odpuštěním pokut za nevrácené knihy, s burzou knih a někde i s doprovodným programem. Týden knihoven vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Letos se uskuteční pošestadvacáté, hlavním tématem je udržitelnost.

Co knihovny chystají?


Do jihlavské knihovny budou moci lidé přijít na koncert vážné hudby nebo na výstavu o severských jazycích.

Součástí programu v Pelhřimově bude 4. října i komentovaná prohlídka Divadla Lubomíra Lipského s výkladem Jaromíry Jirků. O den později se budou konat výtvarné dílny pro děti, školení o půjčování elektronických knih nebo cestovatelský pořad o Hedvábné stezce.

Knihova Ignáta Hermanna v Chotěboři připravila na příští týden kvíz pro čtenáře, program v dětském oddělení nebo Den otevřených dveří, který bude ve středu 5. října.

Den otevřených dveří bude mít už v pondělí novoměstská knihovna, návštěvníky vezme i do běžně nepřístupného skladu. V úterý nabídne besedu s novoměstským rodákem Janem Jirků, který je filmovým a divadelním režisérem a autorem dětských knih. "Dopoledne budou besedy pro naše školy, vybrali jsme druháčky. Od 17:00 to bude pro veřejnost, kde se bude bavit i o jeho divadelních hrách," řekla vedoucí knihovny v Novém Městě na Moravě Marie Šímová. Jirků je mimo jiné režisérem hry Mašíni.Součástí programu v Novém Městě na Moravě budou také dílny pro děti nebo dospělé a kvízy. V pátek akci zakončí ocenění těch, kteří zvládli nejrychleji únikovou hru v knihovně. 

Knihovna v Třebíči nabídne v Týdnu knihoven i cestovatelskou besedu nebo dopoledne s robotickými hračkami a ukázkou 3D tisku.

Zdroj: čtk
Foto: redakce