10. září 2022
3 minuty čtení

Dnešní úplněk v Rybách ukončuje úplňkový rok. Pečujte o nohy a lymfu

Dnes, dvě minuty před polednem, nastává úplněk v Rybách, jehož energie ovlivňuje lidské tělo a mysl už přibližně dva, tři dny dopředu a stejně tak ještě dva až tři dny po úplňku. Tento úplněk se nazývá také sklizňovým úplňkem. A i my všichni sklízíme, co jsme zaseli. Každý úplněk působí na některé části našeho těla, ale stejně tak i na naši psychiku. Ten dnešní v Rybách ovlivňuje naše nohy, chodidla a také lymfatický systém. Po stránce emoční můžeme být nezvykle přecitlivělí.

Ve vlnách rozbouřených emocí

Při úplňku bychom se měli obecně zklidnit, stáhnout se do svého nitra a zamyslet se nad tím, co se za poslední dobu událo, co jsme řešili. Neupínat se na to, co už skončilo, ale raději se věnovat stavěným základům něčeho nového. Říká se, že úplněk často svítí na to, co chceme, aby zůstalo skryto. Síla úplňku v nás totiž probouzí naši přirozenost, to, jací jsme. Můžeme se cítit hodně napnutí, nemusíme si vědět rady se svými emocemi. Je ale důležité to nijak nehodnotit, zejména se nekritizovat a počkat, až to odezní. V těchto dnech můžeme být hodně konfliktní, nemusíme dobře zpracovávat věci, které se kolem dějí, neměli bychom se pouštět do řešení vztahových záležitostí, ale vyčkat.

Dopřejte nohám lázeň

Zvýšenou pozornost v těchto dnech věnujte svým dolním končetinám a lymfatickému systému. Nepřetěžujte je. Udělejte si večer koupel, kápněte si do ní nějaký vám příjemný, zklidňující éterický olej a promasírujte je, a to včetně prstů u nohou. Můžete si ale klidně v těchto dnech zajít i na pedikúru, nebo si dopřát procházku v místech, kde to máte rádi. Lymfa je důležitý tělesný systém, je součástí imunitního systému zadržuje a odstraňuje cizorodé organismy, odvádí z těla škodlivé látky a zabraňuje tvorbě otoků. V tomto období víc než kdy jindy dbejte na dostatek pitného režimu, pijte vodu nebo bylinkový čaj.

Podzim je obdobím, kdy se po rozdováděném ohnivém létě vracíme zpátky do klidu, kdy se ukotvujeme v sobě a uzemňujeme, abychom získali stabilitu pro nadcházející období.

Zdroj a foto: redakce