25. června 2022
4 minuty čtení

Dnes se v Jihlavě konají trochu jiné Hry bez hranic. Jejich cílem je bořit bariéry. Přijít může každý

V Jihlavě se dnes konají trochu netradiční Hry bez hranic. Smyslem premiérové akce, kterou pořádá Domov Jeřabina Pelhřimov, je bořit mezi lidmi bariéry. Tato veřejná akce se koná v areálu SK Jihlava na Okružní ulici v Jihlavě od 10 hodin, vstupné je zdarma a všichni jste pořadateli srdečně zváni. 

Všem zúčasněným se nabízí jedinečná šance na vlastní kůži sdílet zážitky s lidmi, jež se mají mentální, kombinované či jiné zdravotní postižení a o které pečují organizace ze sociální oblasti. Hlavním cílem akce je bořit mýty a bariéry, které ve společnosti často zbytečně panují.

„Je pro nás ctí a nesmírnou poctou pořádat sportovní hry pro klienty organizací napříč sociální oblastí. Nezůstalo však pouze u toho a zhostili jsme se výzvy přizvat na tuto akci širokou veřejnost. Chceme ukázat, že lidé s postižením se mohou a umí začlenit do běžné společnosti a jsou za to rádi,“ říká ředitel příspěvkové organizace Domov Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál.

Jaký bude program?

Hry bez hranic nabídnou především sportovní vyžití, do kterého se zapojí nejen přihlášené týmy z řad organizací ze sociální oblasti, ale zasportovat si bude moci každý, kdo na volnočasovou akci zavítá. Disciplíny budou probíhat na jednotlivých stanovištích a vyzkoušet si bude možné petangue, florbal, badminton či lidský stolní fotbal. Součástí programu budou také sportovní exhibice v podání vrcholových sportovců a hudební vystoupení. Finále bude patřit medailovému ceremoniálu a diskotéce.

Návštěvníci si budou moci také zakoupit rukodělné výrobky, které vznikly pod šikovnýma rukama klientů. Vzpomínku si budou moci uchovat díky fotokoutku, který bude po celou dobu akce v provozu a pamětním medailím. „Chceme lidem zpříjemnit sobotní den. Počítáno je s bohatým občerstvením, zajištěn bude také pitný režim,“ doplňuje Krčál.

Premiérový ročník bude svým rozsahem jednu z největších akcí, která se kdy konala pod hlavičkou Domova Jeřabina Pelhřimov. Při její organizaci tak vedení zařízeníspojilo síly s agenturou P-Team, jež se specializuje na pořádání eventů. „Moc se na to těšíme, protože naším posláním je spojovat," přibližuje kreativní ředitelka agentury Kateřina Vašků.

Akce, která se koná za finanční podpory Kraje Vysočina.

Zdroj: Tisková zpráva P-team

Dále doporučujeme