26. dubna 2023
2 minuty čtení

Divadelníci z Rantířova vybrali na charitativním představení přes čtvrt milionu pro domácí hospic Bárka

Skvělá zpráva! Ochotníci z Rantířova uspořádali ve prospěch domácího hospice Bárka benefiční vystoupení Dobytí severního pólu. Místo prvotně plánované jedné produkce, nakonec kvůli velkému zájmu odehráli dvě. V pátek 21. dubna tak divadelní sál v DKO Jihlava v 17 a 19 hodin navštívilo dohromady bezmála tisíc lidí a na vstupném a dalších dodatečných finančních darech se vybralo 261 484 korun.

 „Nikdy nás nenapadlo, že by naše zábava mohla někomu pomoci, a toto je vskutku nad očekávání. Členové souboru měli s činností Bárky zkušenosti a rozhodnutí, že se jí pokusíme pomoci, bylo jednohlasné. Moc jsme si to užili a všem návštěvníkům děkujeme,“  uvedl Tomáš Novotný, starosta Rantířova vystupující v roli náčelníka, Čecha Karla Němce.

Díky výtěžku bude mít Bárka novou dodávku na rozvor kompenzačních pomůcek

Bárka – domácí hospic, který je součástí Oblastní charity Jihlava, využije výdělek na pořízení nové dodávky, která umožní rozvoz kompenzačních pomůcek ke klientům. Přičemž jde především o polohovatelná lůžka, oxygenátory a další. „Jsme dojatí a nadšení. V sále panovala skvělá atmosféra a slovy nedokážeme vyjádřit vděk k ochotníkům, pořadateli a hlavně dárcům - divákům“ říká Markéta Brestovská, vedoucí Domácího hospice Bárka.

Posláním Bárky je prostřednictvím zdravotní, sociální, psychologické a duchovní podpory umožnit těžce a nevyléčitelně nemocným prožít poslední období svého života doma, v kruhu svých blízkých.  

Zdroj: Oblastní charita Jihlava