11. srpna 2022
3 minuty čtení

Díky dětem z Velkého Beranova mají miminka v jihlavské nemocnici nové pelíšky

Takových zpráv jen houšť. Na dětském oddělení jihlavské nemocnice dostala novorozená miminka dárek, o který se postaraly děti z Velkého Beranova. Nově přibyly v Jihlavě tři pelíšky, a to díky výtěžku z charitativního běhu ve Velkém Beranově. „Poděkování patří místní mateřské a základní škole a také dobrovolným hasičům,“ jmenuje vrchní sestra dětského oddělení Jana Zejdová.

Tyto pelíšky děti zklidňují a cítí se v nich bezpečně. Pelíšek se skládá z dělohy a několika hřejivých rukou. Ty tvoří vnitřní, vyměnitelnou část pelíšku. Ruce novorozence krásně obejmou, hřejí a vytvářejí tak nezralému novorozenci pocit jistoty a bezpečí.

„Miminka dokážeme bezvadně napolohovat a zklidnit. Pelíšek má tři hřejivé ruce, podložení pod hlavu, dvě kostičky a jedno srdíčko, které pomáhají napolohovat celé tělo, hlavičku, podložit končetiny, a tak slouží také jako prevence otlaků. Především mají také tlumící, uvolňující účinek, takže se miminko zklidní, pokud má například bolesti bříška,“ pochvaluje pomůcku primář dětského oddělení Martin Zimen.

Kromě toho je pelíšek i praktickým pomocníkem. A to v případech, pokud se miminko potřebuje podložit, napolohovat z důvodů monitorace nebo zavedených invazivních vstupů, jako jsou nasogastrické sondy, intravenózní nebo endotracheální kanyly.

Zdroj: Tisková zpráva Nemocnice Jihlava

 

Dále doporučujeme