18. prosince 2022
2 minuty čtení

Děti z jihlavského tanečního klubu 4.S.E. vyprodaly DKO. Jubilejní vystoupení moderoval Jakub Kohák

V sobotu bylo na prknech jihlavského Domu kulturu a odborů (DKO) pořádně živo a veselo. Jihlavský dětský taneční klub 4.S.E., který vedou trenérky Ester Pohanková a Tereza Macháčková, zde totiž uspořádal jubilejní 10. Předvánoční vystoupení. Na něm se postupně ve dvanácti choreografiích představily všechny taneční týmy, od tříletých začátečníků až po zkušené, dospívajcí tanečnice. Právě nejstarší kategorie Teens navíc připravila trenérkám překvapení v podobě dortu z dílny Pavly Pasekové (Kavárna Paseka). Celý večer moderoval a všechny skvěle bavil špičkový český moderátor Jakub Kohák.

"Měli jsme úplně vyprodáno, zpětná vazba od lidí úžasná, moderátor všechny pobavil na první dobrou tak, jak to jen on umí. Dětem se to povedlo, tančily na sto procent, my jsme byly klasicky dojaté a opravdu nadmíru spokojené. Mělo to flow, mělo to vtip...," neskrývá nadšení majitelka klubu Ester Pohanková. 

Taneční studio ESSI bylo otevřeno v září roku 2010 Ester Pohankovou a záhy byl založen Dětský taneční klub 4.S.E., do kterého každý rok dochází řádově kolem sta dětí. Ester se od začátku snažila vytvořit volnočasový kroužek pro děti, kde bude pohoda, radost z pohybu a rodiče ani děti se nebudou muset stresovat z vrcholových závodních nebo soutěžních výkonů. Společně s Terezou  Macháčkovou, která se k Ester připojila v září 2012, myšlenku klubu bezezbytku naplňují.

V tanečním klubu se trenérky zaměřují zejména na výuku základů rytmiky a základních pohybů a koordinaci u nejmenších dětí, jejich motivaci k týmové práci a na fungování v kolektivu bez rodičů. U starších dětí kladou důraz na osobní rozvoj a kreativitu v tanci, projev, díky kterému mají možnost vyjádřit své pocity.

V klubu se věnují mnoha tanečním stylům,  jako jsou merengue, raggaeton, salsa, samba, street dance, cumbie a další.  

Autor: Ivona Kavalierová
Foto: archiv klubu 4.S.E.