10. května 2022
2 minuty čtení

Deset tisíc lidí přišlo zdarma sportovat v rámci akce Vysočina v pohybu

Akce Vysočina v pohybu skončila a na Vysočině využilo možnosti vyzkoušet si zdarma různé druhy sportů skoro 10 000 lidí. Náklady převzal Kraj, provozovatelům pěti desítek sportovišť vyplatí skoro dva miliony korun. Akce Vysočina v pohybu se konala poprvé, haly byly otevřené na přelomu dubna a května.

Cílem bylo podle krajské samosprávy povzbudit obyvatele, aby se s odezníváním koronavirové epidemie vraceli k aktivnímu pohybu.

"Šlo o ideální příležitost, jak udělat něco pro své zdraví, vyzkoušet si nové sporty nebo se seznámit s nabídkou aktivit poskytovaných konkrétními sportovišti," uvedl hejtman kraje Vítězslav Schrek (ODS a STO). Seznam přihlášených organizací a volné termíny našli zájemci na webu.

Kdo chtěl, své našel, na své si přišel

V součtu nabídla sportoviště na Vysočině veřejnosti 1233 volných hodin, nejpočetněji mezi nimi byly zastoupené sokolovny a sportovní haly. "V přehledu nabídnutých sportovišť figurovaly také fitness centra, tenisové haly, pingpongová centra, plavecké bazény, ale například i taneční škola," uvedl hejtman.

Projekt schválila krajská rada na začátku letošního února. Zástupci kraje tehdy uvedli, že by akce mohla pomoci i sportovním zařízením, která kvůli epidemii neměla naplněnou kapacitu.

Zdroj: ČTK, foto: pixabay.com