04. dubna 2023
2 minuty čtení

Dejte vejce malovaný! Jihlava ožije velikonočním jarmarkem a veselím

Na Zelený čtvrtek, 6. dubna 2023, proběhne ve Smetanových sadech Velikonoční jarmark, který se loni mimořádně vydařil. A opět jsou připravena také místa Velikonočního putování

Velikonoční jarmark v Jihlavě se uskuteční na Zelený čtvrtek 6. dubna ve Smetanových sadech. Můžete se těšit na velikonoční dílny, pletení pomlázek, malování vajíček, čerstvě pečené jidáše, vystoupení folklorních souborů a živou muziku.

Ve více než 60 stáncích si budete moci koupit květiny, ručně vyráběné dekorace, krásnou keramiku, proutěné košíky, dřevěné výrobky, dárky, textil, šperky, háčkované zboží, svíčky a domácí kosmetiku. Těšit se můžete i na nejrůznější delikatesy, například čerstvě pečené boží milosti, makronky a mrkvánky, domácí omáčky, cenou ověnčené regionální uzeniny, koření, bylinky a čaje, dobroty od včel, valašské frgály, pivní speciály a další dobroty.

Během dne vystoupí folklórní soubory Pramínek, Bajdyš a Bajdyšek, zahraje harmonikář Jindra s kapelou a celým dnem nás bude provázet folklorně cirkusové vystoupení Živa Poppy Theatre. Kromě dílen se děti mohou těšit na dobový kolotoč.

‍Program:

10:00 – dílny pro děti – barvení vajíček, pletení pomlázek, keramická dílna, dřevěná dílna

12:00 – řehtačkový průvod z OGV

13:00 – Pramínek

13:30 – Živa Poppy Theatre

14:00 – Harmonikář Jindra Kelíšek & Kulich

15:30 – Živa Poppy Theatre

16:00 – Bajdyš a Bajdyšek

17:00 – Živa Poppy Theatre

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: redakce