26. února 2023
2 minuty čtení

Další badatelské sady od Kraje Vysočina míří ke třeťákům do základních škol

Podnítit u dětí chuť zkoumat a dozvídat se nové věci, objevovat svět kolem nás, naučit se kriticky myslet a vzbudit zájem k samostatnému bádání – to jsou hlavní cíle badatelsky orientované výuky. „Tu lze využít nejen v přírodovědných předmětech, ale všude tam, kde chceme u žáků docílit samostatného poznávání skutečnosti, objevování nebo pátrání po podstatě věcí. Pro usnadnění jejího zavedení do výuky v základních školách opět přispěje batůžek s badatelským vybavením, který od Kraje Vysočina dostane v následujících týdnech více než 5 000 žákyň a žáků třetích ročníků základních škol,“ říká krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala a připomíná, že se poprvé obdrželi třeťáci badatelské sady začátkem loňského roku.

Každá sada obsahuje Turistický atlas Vysočiny, který umožní lépe poznat okolí školy nebo bydliště, doplněný příručkou „malého zálesáka“. V příručce lze nalézt rady, co vzít s sebou na výlet, jak se orientovat podle turistických značek a jak ovládat buzolu, která je mimochodem také součástí batůžku společně s dalším vybavením. Jde například o šablonu kraje – obrysovou mapu bez popisků, na které si děti vyzkouší své znalosti o Vysočině.

Sady obdrží 5 314 žákyň a žáků třetích ročníků základních škol a 362 jejich vyučujících v celkem 269 základních školách v Kraji Vysočina. Náklady na pořízení kompletních badatelských batůžků jsou více než 2,5 milionu korun. 

Zdroj: Tisková zpráva Kraje Vysočina