05. října 2022
2 minuty čtení

Co se stane tento týden, pokud jste nevrátili knížky do jihlavské knihovny včas?

Jak už jsme informovali o víkendu, tento týden patří po celé zemi knihovnám a ty si pro vás připravily spoustu akcí. Do Týdne knihoven se zapojila i Jihlava. A tak možná mnohé "hříšníky" potěšíme informací, že jim bude tento týden udělena čtenářská amnestie v případě, že mají doma nějaké včas nevrácené knihy. Penále za pozdní vrácení jim bude odpuštěno.

Swap v knihovně

Městské knihovna Jihlava chystá tento týden také vzájemnou výměnu věcí, a to v pátek  7. října, kdy můžete do knihovny nosit hračky, stolní hry, oblečení nebo knihy a zároveň si věci, které se vám budou hodit, odnést. Jediné, co prosím nenoste, jsou plyšáci.  'Věci, které nám tu zůstanou, darujeme charitě,“ uvedla ředitelka jihlavské knihovny Jarmila Daňková.

Burza časopisů

Součástí Týdne knihoven bude v Jihlavě také burza časopisů. Stará vyřazená čísla si budou moci zájemci z městské knihovny odnést zdarma domů. 

Fotokoutek ze starých krabic

Na příchozí bude v knihovně po celý týden čekat také speciální foto koutek ze starých krabic. „Chceme lidem ukázat, že vše se dá nějakým způsobem využít a mít z toho radost,“ dodala Jarmila Daňková.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci