12. ledna 2023
2 minuty čtení

Chytrá měřidla umožní online odečty vodoměrů a aktuální monitoring úniků vody

Jihlavští zastupitelé schválili nákup a instalaci 99 moderních vodoměrů pro online odečet a 178 snímačů pulsů, díky kterým bude možné na dálku sledovat případné úniky vody. Díky nové technologii budou nižší náklady na odečty vody.

Chytrá měřidla Smart Metering budou umožňovat online odečty vodoměrů a také budou nepřetržitě komunikovat s dispečinkem a budou schopná odhalit nežádoucí úniky vody, například z toalet a koupelen, a tím výrazně přispějí k úsporám vody pro její další použití.

„Radní schválili výsledek zadávacího řízení veřejné zakázky, jejím předmětem byl nákup technologie, zpracovávání dat, provoz systému a vybudování radiové sítě pro přenos dat. Vybrána byla společnost SOFTLINK s. r. o., která by měla s instalací začít letos v průběhu letošního roku,“ doplnil vedoucí odboru technických služeb Michal Horňák.

Nákup 99 vodoměrů a 178 snímačů pulsů bude stát 1,4 milionu korun bez DPH. Část zaplatí Služby města Jihlavy jako provozovatel VHI, část město jako její majitel. Měřidla budou zpočátku na přípojkách ve vlastnictví statutárního města Jihlavy, Kraje Vysočina a dále na místech, kde se provádí měsíční odečty. 

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci