24. března 2022
2 minuty čtení

Chystáte se ještě o víkendu lyžovat? Čeřínek i Šacberk pojedou

Mnozí z vás už vyndali kola z garáží nebo nasadili kolečkové brusle a užívají si prvních jarních paprsků, nicméně zoufat ještě nemusí ani milovníci sjezdového lyžování na Vysočině. Dobrou zprávou je, že o víkendu si budou moci zalyžovat jak na Čeřínku, tak na Šacberku.

Neděle na Čeřínku
v kostýmech

Na Čeřínku ukončí provozovatelé vleků sezonu nedělním karnevalem, na Šacberku se bude možná lyžovat ještě první dubnový víkend. 

Šacberk má i v tomto týdnu otevřeno celý den, o víkendu si můžete přijet zalyžovat 8:00 hodin do 20:00 hodin. Pak bude provoz přerušený. "Ale na druhou polovinu týdne zase předpovídají chladno a v noci mráz, takže trošku si myslíme na to, že i další víkend pojedeme," řekl Pavel Havlíček, který sjezdovku provozuje.

Na Vysočině v noci pořád mrzne, ale odpolední teploty se v těchto dnech dostávají i ke 20 stupňům Celsia. Sněhu leží na sjezdovce Šacberk podle Havlíčka i tak pořád okolo půl metru. "Pokud je mráz v noci, tak ty odpolední teploty tomu zase tolik neublíží," řekl. Lyžařskou sezonu Šacberk zahájil
17. prosince.

Na Čeřínku bude vlek jezdit v pátek od 15:00 do 19:00 a o víkendu celý den, otevřeno tam bude od 09:00. Sezonu této sjezdovky ukončí v neděli odpoledne karneval. V dalších dnech se tam nebude lyžovat, ani když se ochladí. "Lidé už mají přepnuto na jaro," řekl Vladimír Cháb ze skiareálu.

Zdroj: ČTK, foto zdroj: redakce