22. července 2022
4 minuty čtení

Chcete být součástí divadla na Staré Plovárně? Popadněte příležitost za pačesy a běžte se ukázat

Zahrát si divadlo? A přímo v Jihlavě? V úžasném prostoru Staré Plovárny? Jestli jste aspoň jednou kývli, že ano, tak čtěte dále. Divadlo T.E.J.P. opět chystá představení, do kterého chce zapojit i zájemce z řad veřejnosti. Od 24. července do 7. srpna připravuje na hrázi Staré Plovárny jedinečné setkání tvůrčích lidí se zájmem o divadlo. K účasti zvou herce, performery, muzikanty nebo tanečníky. „Projekt je otevřený široké veřejnosti a zúčastnit se může opravdu každý, nehledě na předchozí zkušenosti. V týmu budeme sdílet určité téma a vytvoříme divadelní inscenaci, kterou společně představíme veřejnosti,“ uvedl vedoucí projektu Jakub Škrdla.  

Inspirováni malířkou velkých očí

Letošním námětem a inspirací bude „malířka velkých očí“ Bohumila Doležalová, která na Vysočině žila. „Jejím hlavním motivem byli cikáni, jejich emocionální život a s nimi spojená témata. Vrátíme se v čase a půjdeme po stopách Míly,“ doplnil Jakub Škrdla.

Během čtrnácti dnů čeká na účastníky divadelní dílny vymyšlení, nazkoušení a odehrání originálního a neopakovatelného plenérového představení. „Projdeme všemi fázemi vzniku divadla – od dramaturgie, scénografie, výroby loutek, přípravy kostýmů, přes hudbu, pohyb, včetně nazkoušení samotného divadelního představení,“ upřesnil.

Pět večerů pod širým nebem

Druhou fází bude pak prezentace vzniklého divadelního představení, která se odehraje po pět závěrečných večerů, a to pod širým nebem v místě konání projektu, tedy na Staré Plovárně.

Tento týden tam už organizátoři připravují zázemí. K dispozici bude šapitó, dvě maringotky a vojenský stan. Více informací k projektu najdete na stránkách Divadla T.E.J.P.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovy-oci

 

Dále doporučujeme