22. dubna 2023
2 minuty čtení

Českomoravská myslivecká jednota slaví 100 let. Na hradě Roštejn se už prvního května uskuteční Myslivecký den

V sobotu 22. dubna oslaví 100. výročí založení Českomoravská myslivecká jednota. Jde o významnou událost a v souvislosti s ní bude pořádána celá řada slavností. U nás na Vysočině bude na téma myslivost organizován například Myslivecký den, kterým bude o prvním květnovém státním svátku na hradě Roštejn zahájena hradní návštěvnická sezóna. Součástí programu bude povídání o mysliveckých zvycích a tradicích, ukázky loveckého troubení i vábení zvěře, ukázky sokolnictví a kynologie.

„Myslivecký den na Roštejně, to je nedílná součást myslivosti na Vysočině. S myslivostí nejen na Vysočině je Českomoravská myslivecká jednota pevně spjata. Pokud se podíváme do historie, do doby jejího vzniku, měli bychom vzpomenout na významné osobnosti, jakými jsou například Josef Žalman, rodák z podhůří Orlických hor, Karel Podhájský – významný kynolog, Zdenko Slanina, jako vůbec první předseda tehdy Československé myslivecké jednoty, která byla založena 22. 4. 1923 a je přímým předchůdcem dnešní Českomoravské myslivecké jednoty,“ uvedl Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.

„Mysliveckou spolkovou činnost podporuje Kraj Vysočina pravidelně finanční částkou 100 000 korun v oblasti podpory vzdělávání, výchovy a práce s mládeží,“ dodává závěrem radní Pavel Hájek. 

Zdroj: Tisková zpráva Kraje Vysočina 
Foto: ilustrační, www.pixabay.com