09. srpna 2022
3 minuty čtení

Česká věda a průmyslové inovace se přesunuly do Jihlavy

Czech Industry Photo je putovní osvětová výstava, která odhaluje potenciál a skryté krásy českého průmyslu v rámci rozmanitých odvětví. Tato fotovýstava je unikátním projektem, který prostřednictvím vizuální komunikace prezentuje inovace a perspektivu zaměstnání v průmyslu. Zároveň zprostředkovává pohled na pracovní postupy, obory a profese ve výzkumu, vývoji, výrobě, v průmyslovém designu či transferu energií.

V pořadí čtvrtou z deseti letošních zastávek osvětové fotovýstavy Czech Industry Photo je právě město Jihlava. Velkoformátové fotografie s doprovodnými příběhy z oblasti průmyslových inovací jsou prezentovány v dolní sekci Masarykova náměstí, kde se zdrží až do 24. srpna.

„V rámci většího dosahu jsme se rozhodli letošní Czech Industry Photo vypravit na cesty v zcela novém venkovním formátu ve spolupráci s renomovaným dodavatelem putovní služby - Českou tiskovou kanceláří, aby se skryté krásy českého průmyslu včetně ukázek průmyslových inovací dostaly co nejblíže lidem. Přes aktivní QR kódy si uživatelé chytrých telefonů mohu navíc procházet v digitální podobě i další snímky od rozmanitých industriálních firem a předních českých univerzit,“ uvedla Kateřina Škopková, zakladatelka Czech Industry Photo.

Zdroj: ČTK