22. února 2023
2 minuty čtení

Cena Podnikatel roku na Vysočině zamířila do rukou Simony a Tomáše Vojtěchových

Podnikateli roku 2022 se na Vysočině stali manželé Simona a Tomáš Vojtěchovi, kteří vedou firmu Flexipal. Společnost se sídlem v Křoví na Žďársku se zaměřila na výrobu a prodej dřevěných obalů, hlavně palet, včetně jejich recyklace a likvidace. Působí i na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Včetně poboček firma zaměstnává okolo 200 lidí a má miliardový roční obrat.

Výsledky krajského kola soutěže dnes v Jihlavě vyhlásili zástupci kraje a poradenské společnosti EY, která klání organizuje.

Porotu v čele s loňským držitelem titulu Podnikatel roku Tomášem Čuprem oslovilo zaměření Vojtěchových na inovace, robotizaci a automatizaci procesů. Zároveň porota ocenila jejich přístup k pomoci druhým.

Simona a Tomáš Vojtěchovi jsou 22 let manželé a z toho 20 let kolegové. Tomáš Vojtěch se vypracoval až na pozici obchodního ředitele ve firmě, kterou se mu po 15 letech podařilo od původních majitelů odkoupit. Od roku 2017 tak s manželkou stojí v čele společnosti Flexipal. Zpočátku se manželé museli učit, aby jim pracovní problémy neztěžovaly život doma. "Nakonec jsme to zvládli výborně a naše práce se stala naším koníčkem," řekla Simona Vojtěchová.

Titul Podnikatel roku byl na Vysočině letos udělený pošesté. Majitel pelhřimovského Agrostroje Lubomír Stoklásek se v roce 2017 stal celostátním vítězem soutěže.

Letošní výsledky národního finále budou vyhlášené 28. února. Vítěz se zúčastní celosvětového finále a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z 54 zemí o titul EY Světový podnikatel roku.

Zdroj: čtk
Foto: www.podnikatelroku.cz