15. května 2023
2 minuty čtení

Bytů na Vysočině přibylo za poslední rok o čtvrtinu méně než loni

Na Vysočině v letošním prvním čtvrtletí přibylo 354 nových bytů, o 27,2 procenta méně než před rokem. V meziročním srovnání byl nižší také počet budov určených pro bydlení, které stavbaři na území kraje rozestavěli v prvních třech měsících letošního roku. Bytová výstavba zpomalila ve větší části krajů.

Méně bytů než před rokem bylo v prvním čtvrtletí dostavěno v deseti krajích. Víc nových bytových jednotek než ve stejném období roku 2022 přibylo jen v Jihomoravském, Zlínském a Pardubickém kraji a v Praze. V Česku se počet dokončených bytů meziročně snížil o 9,9 procenta na 8208.

Na Vysočině vznikla většina z 354 dokončených bytů v nových budovách, tradičně mezi nimi převažovaly rodinné domy. V nových bytových domech bylo dokončeno 85 bytů. Díky přestavbě starších domů nebo nebytových prostor přibylo v kraji 31 bytů.

Rozestavěny byly na Vysočině v letošním prvním čtvrtletí budovy s 377 byty. V meziročním porovnání to je méně o 15,1 procenta.

Bytová výstavba na Vysočině začala zpomalovat loni, předtím pět let rostla. Počet dokončených bytů se v uplynulém roce meziročně snížil o 2,8 procenta na 1815

Zdroj: čtk