11. března 2023
2 minuty čtení

Březen, do knihovny vlezem. A že si v té jihlavské připravili bohatý program

Ruku nahoru, kdo ještě nebyl v jihlavské knihovně. Asi vás moc nebude, ale kdyby přece jen, tak vězte, že teď v březnu to stojí za to ještě víc než kterýkoliv jiný měsíc. Jihlavská knihovna se také připojila k celorepublikové kampani Březen – měsíc čtenářů, tentokrát s mottem Zpátky do knihoven! Pro zájemce si připravila bohatý program.

Hospodský kvíz

Například už v pondělí 13. března se v přednáškovém sále v ulici Hluboká uskuteční tradiční hospodský kvíz v netradičním prostředí. „U nás příchozím sice nenalejeme, ale s prázdnou rozhodně neodejdou. Své čtyřčlenné týmy mohou zájemci přihlašovat na studovna@knihovna-ji.czLiterární hospodský kvíz v netradičním prostředí začíná 13. března v 18 hodin,“ pozvala na akci ředitelka Městské knihovny Jihlava Jarmila Daňková.

Chybět nebude ani oblíbený swap

Součástí akce Březen – měsíc čtenářů bude i oblíbený swap. Do knihovny můžete donést věc, kterou už nevyužíváte, je ve velmi dobrém stavu a vám je líto ji vyhodit. Věci, které zbydou, darují pracovníci knihovny charitě. Swap se uskuteční v přízemí hlavní budovy v pátek 24. března od 8 do 18 hodin.

V úterý 28. března budou mít na pobočce Březinova tvořivé odpoledne, kdy si příchozí vyrobí strom štěstí za doprovodu četby z knihy Slyšíš, jak mluví stromy? O den později ve středu 29. března budou mít jarní tvoření knihovnice na Horním Kosově. Určené je pro maminky s dětmi a součástí bude veselé čtení, hraní a vyrábění.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovy-oci