19. září 2023
2 minuty čtení

Bleší trh nabírá na rozměrech! V sobotu obsadí jihlavský letňák

Spolek FAJRO z.s. obnovuje v letošním roce tradici velké veřejné burzy v Jihlavě. Poslední letošní bleší trh, kde můžete nakoupit či prodat použité věci se uskuteční v sobotu 23. září 2023 v areálu letního amfiteátru Jihlava.

Tradiční jihlavský bleší veletrh se přesouvá z travnatého henčovského letiště do centra krajského města, na zpevněnou asfaltovou letní scénu v lesoparku Heulos.
„Jihlavský bleší veletrh pořádáme nejen pro sběratele, ale také s ohledem na udržitelnost a snížení množství odpadu,“ popisuje koncept burzy prezident spolku FAJRO Jakub Skočdopole. „Věříme, že můžeme dát věcem z běžných domácností nový život, a tím snížit náš negativní vliv na životní prostředí, pomoci vytvořit udržitelnou budoucnost. Navíc každý objeví mezi zbožím nějaký poklad, kromě praktičnosti je v tom jistá vášeň,“ dodává s úsměvem Skočdopole.

A co všechno můžete už tuto sobotu na blešáku sehnat? Sběratelské a umělecké předměty, oblečení, auto-moto, nářadí, military, drobné elektro, knihy, keramiku a další produkty běžné potřeby za zajímavé a smluvní ceny. Všechny věci na burze použitých věcí pocházejí od jednotlivých prodejců, kterými se můžete stát i vy. Pořadatelé za poplatek poskytnou prostor včetně parkování vozidla, prodejci mohou prodávat z kufru vozu, na vlastních plachtách či stolech. „S organizací veřejných burz a akcí máme bohaté zkušenosti, letošní rok je to 10 let, co organizujeme obdobnou akci v menším měřítku na Zámku v Polné," uvadí dále pořadatelé.

Návštěvníci mají slosovatelné vstupné 50 Kč, děti do 6 let zdarma. Prodejci mohou přijet rovnou na místo, od 6 hod. Cena za prodejní místo je od 200 Kč/1 auto.
Akce začíná v 7.00 hod a končí ve 12.00 hod, více info na webu
www.burzajihlava.cz.

Zdroj a foto: TZ FAJRO z.s.