25. listopadu 2022
2 minuty čtení

Black box market opět nabídl designové výrobky, neotřelé nápady a skvělé oplatky

Zatímco v nákupácích frčí Black friday, jihlavské umělecké duše daly dnes přednost Black box marketu. Designový trh každoročně nabízí prodejní přehlídku originálních výrobců módy, doplňků, knih nebo třeba papírnických potřeb.

I my jsme se před prvním adventním víkendem v rámci okukování dárků vydali do jihlavského DIODu. Akce je pořádána právě ve spolupráci tohoto divadla se studenty Střední uměleckoprůmyslové školy Helenín.

Na Black box marketu se ve velké míře podílí právě studenti, ať už módní přehlídkou, nebo výtvarnými díly, které najdete vystavené ve foyer divadla. Z velké části je to manažersky i umělecky postavené právě na nich," uvedla pro MojeJihlava.cz Simona Havlová, asistentka produkce DIOD.

K vidění toho bylo opravdu hodně. Autorská módní přehlídka, 3D tištěné šperky, netradiční dekorace z přírodních materiálů, náramky z minerálů i překrásné obrázky.

„Organizaci dělám druhým rokem, baví mě to, mohou se zde ukázat malí prodejci a lidé si mohou nakoupit i vánoční dárky," prozradila Karolína Stránská z druhého ročníku umělecké školy v Heleníně. „Naše studentka Simona tady prodává náramky, moc se mi líbí i látkové panenky. Za povšimnutí určitě stojí projekt Radost z verandy. Jsou to dvě maminky na mateřské, vyrábí krásné dřevěné věci a dětská bodyčka," dodáva Karolína.

Ani my jsme samozřejmě neodešli s prázdnou. Zaplnili jsme tašky i bříško. Teplé okřešické oplatky jsou za nás absolutní topka!

Autor: Anička Rásochová