30. září 2022
2 minuty čtení

Bez práce nejsou koláče. Pekárny z Jihlavy a okolí ale pro dobrou věc makají o sto šest

Je už tradicí, že první říjnová středa se v Jihlavě nese ve znamení vůně koláčů a dobrých skutků. Proto 5. října budete moci narazit na několik stanovišť, kde lze přispět do dobrovolné finanční sbírky Koláč pro hospic. Za odměnu obdržíte sladký koláček.

Charitativní akci tradičně pořádá Diecézní charita Brno ve svých oblastech působnosti, a to pro kamenné a mobilní hospice, které provozuje. Na Jihlavsku sbírku organizuje Oblastní charita Jihlava pro svůj Domácí hospic Bárka. Centrální stánek jihlavské Charity, kde může veřejnost přispět na provoz a zkvalitnění hospicové péče, bude umístěn  na Masarykově náměstí od 7.30 do 16.00 hodin.
Darovat příspěvek na Domácí hospic Bárku můžete i na dalších místech Jihlavy. Pracovníci jihlavské Charity a dobrovolníci budou vybírat na podporu hospicové a paliativní péče příspěvky i v jihlavské Nemocnici, Psychiatrické nemocnici Jihlava, na finančním úřadě, na Vysoké škole polytechnické Jihlava a ve vybraných jihlavských firmách.

„Přijďte podpořit místní mobilní hospic Bárku, který pomáhá nevyléčitelně nemocným,“ prosí veřejnost Markéta Brestovská, vedoucí jihlavského Domácího hospice Bárka. Multidisciplinární tým Bárky umožňuje žít hospicovým klientům kvalitní život s kompletní zdravotní a sociální péčí v jejich domovech.

Do organizace sbírkové akce se kromě zaměstnanců Oblastní charity Jihlava a dobrovolníků, zapojí tradičně i studenti několika škol. Nedílnou součástí
realizace sbírky Koláč pro hospic jsou místní pekárny. Oblíbené koláčky napečou pekárny z Jihlavy Lapek a.s. a Veselo, dále pekařství Marek Telč, pekárna Větrný Jeníkov, Jan Křivánek z Luk nad Jihlavou a SOŠ, SOU a ZŠ Třešť.

Zdroj a foto: Oblastní charita Jihlava