18. prosince 2022
2 minuty čtení

Betlémské světlo je v Jihlavě! Dovezli ho skauti. Kdy a kam si pro něj můžete přijít?

Betlémské světlo je v Jihlavě. Po celé Evropě jej z Vídně, kam docestovalo z Betléma letecky, rozvážejí skautské oddíly. Jak informovali na svém Facebooku jihlavští skauti - Divočáci, symbol míru, radosti a a přátelství dorazil včera do Jihlavy. Zastavte se v nadcházejících dnech na Masarykově náměstí k jejich stánku, doneste si lucerničku nebo svíčku a přijďte si pro tento vánoční symbol. První možností je středa 21. prosince v podvečer. Kdy na vánočních trzích skauty potkáte, najdete na  letáčku, který vám sem přikládáme.

Symbol míru a radosti

Cestu z Betléma do Vídně absolvoval plamínek letecky. Desátého prosince ho rakouští skauti předali skautským delegacím z celé Evropy. 

Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě znamená stát se součástí nekonečného řetězu míru a radosti. “Letos více než kdy jindy vnímáme Betlémské světlo jako poselství míru a jsme v myšlenkách se všemi lidmi, na které dopadají důsledky válečných konfliktů ať už na Ukrajině nebo kdekoliv jinde na světě,” dodává hlavní koordinátor Betlémského světla Jiří Dorazil.

Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do rakouského Lince. K nám se Betlémské světlo dostalo hned po pádu čtyřicetileté komunistické vlády, a to do Českých Budějovic a do Prahy. V roce 1990 se s myšlenkou Betlémského světla seznámili brněnští skauti na mezinárodním setkání skautů a skautek z celého světa ve Vídni a již na podzim téhož roku začali připravovat českou verzi.

Zdroj: www.betlemskesvetlo.cz, FB Divočáci - skauti z Jihlavy, foto: Český skaut - Havlín, použitá grafika - Divočáci - skauti z Jihlavy