04. ledna 2023
2 minuty čtení

Bazén E. Rošického je od svátků zavřený. Pokud vše klapne, do plavek i dráhy skočíte snad v pátek

Od 26. prosince 2022 je uzavřen bazén Evžena Rošického v Jihlavě, závada na vzduchotechnice se stále řeší. Každopádně odhady znovuotevření už vyznívají růžověji, mohlo by tak nastat  v pátek 6. ledna 2023. Tělocvičny, kuželna i sauna jsou stále v provozu.

Porucha nastala 26. prosince v dopoledních hodinách, kdy se poškodil frekvenční měnič. Kvůli tomu, že by vzduchotechnika nevháněla teplý vzduch, by docházelo k velké vlhkosti, rosení skel, vytváření plísní a špatným podmínkám pro pobyt ve vodě.

Kdyby provozovatelé výrazně snížili teplotu vody, aby nedocházelo k jejímu velkému odpařování, byla by návštěvníkům při pobytu na bazéně zima.  Mezi svátky nebylo možné sehnat tento speciální kus, který se dováží z Německa, a kvůli dovoleným ani firmu, která by zahájila ihned opravu.

Od druhého lednového dne už specializovaná firma intenzivně pracuje na opravě vzduchotechniky. Poškozený díl se pokusí repasovat, protože z ciziny stále ještě nedorazil. Ve čtvrtek by ho měla namontovat a vzduchotechniku zkusit zprovoznit. Pokud vše půjde bez problému, tak by bazén měl být pro plaveckou školu i veřejnost otevřen v pátek 6. ledna 2023.

Zdroj: www.smj.cz
Foto: Ivona Kavalierová