01. října 2022
2 minuty čtení

Ateliéry na Vysočině vám na víkend otevírají dveře. Nakoukněte umělcům pod ruku

Dvanáctý ročník Dnů otevřených ateliérů na Vysočině proběhne 1. a 2. října 2022 a do svých dílen a ateliérů vás zve na 120 umělců a řemeslníků. Kam můžete po celé Vysočině vyrazit? Seznam ateliérů naleznete tady: www.doavysocina.cz

Na uvedeném webu jsou i případné dodatečné změny a aktualizace, které jsou doporučeny sledovat ještě před vaším výletem či návštěvou vybraného místa.

Myšlenka letošního ročníku DOA na Vysočině je zaměřena na umění jakožto jiskřičku naděje v temných dobách, umění jako lék, který pomáhá mírnit bolest a pozvednout ducha. Zájemci o návštěvu umělců se mohou těšit na 120 ateliérů, které zastupují rozmanitá řemesla a umělecké techniky. Akce se tradičně účastní i muzea, galerie a umělecké školy. Mnozí účastníci „ateliéristé“ kromě prohlídky svého zázemí nabízí i možnost vyzkoušet si dané řemeslo, někteří mají připravený i doprovodný program.

Myšlenka uspořádat Dny otevřených ateliérů byla převzata ze spolkové země Dolní Rakousko, kde se projekt uskutečňuje už od roku 2003. Později se rozšířil také na území České republiky, a sice v kraji Jihomoravském, Jihočeském a Kraji Vysočina.

Zdroj: Kraj Vysočina
Foto: www.doavysocina.cz