19. října 2022
3 minuty čtení

Amen Khelas roztančilo Dům kultury. Objevila se moderna i latina, romské tance ale slavily největší úspěch

Jihlava má za sebou třináctý ročník taneční soutěže Amen Khelas – Všichni tančí, kterou pravidelně pořádá Erko Jihlava – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež při Oblastní charitě Jihlava. Celkem 62 tanečníků z různých měst a zařízení se v přátelské atmésféře zúčastnilo soutěžního klání ve dvou věkových kategoriích.

Mnoho diváků se těšilo, až budou moci po koronavirové pauze opět podpořit tanečníky nejen z Vysočiny. Do poroty přijali pozvání ředitelka Oblastní charity Jihlava Ing. Hana Fexová, člen Rady města Jihlavy pro oblast školství, kultury a tělovýchovy a pro oblast sociálních věcí Bc. Daniel Škarka, za oddělení Náhradní rodinné péče Bc. Dana Živnůstková, trenérka z tanečního spolku Hotch Potch Veronika Bílková a Ondra Cina, bývalý účastník taneční soutěže Amen Khelas.

 „Jsem velmi potěšena, že jsem dnes mohla být součástí této soutěže a měla jsem možnost vidět klienty v jiném světle, než jak se s nimi setkávám běžně. Současně jsem ráda, že jsou služby, které podporují děti a mládež v jejích talentu," uvedla porotkyně Dana Živnůstková.

Pětičlenná porota vybírala tanečníky ze dvou věkových skupin a z různých tanečních stylů – od romských, přes latinské až po moderní. V mladší kategorii zvítězila taneční skupina s názvem Pirošky mladší z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Drom Brno, ve starší kategorii bylo stejně úspěšné NZDM Drom Brno s taneční skupinou Pirošky starší. Tanečníci předvedli úžasný romský tanec a první místo si podle hodnocení porotců právem zasloužili.
 

„Děkujeme těm, kteří tuto taneční soutěž finančně podpořili. Jsou to Kraj Vysočina a město Jihlava. Dále bychom chtěli poděkovat za trpělivost všem, kteří dětem a mládeži pomáhali a všem zařízením, která se taneční soutěže zúčastnila. Velké díky patří i spravedlivé porotě, celému
realizačnímu týmu DKO, naší dlouholeté moderátorce Hele Dvořákové za úžasné moderování a všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhali akci připravit
“, vyjádřila svůj vděk Irena Miklóšová, hlavní organizátorka taneční soutěže.

Samotná soutěž minulý týden nebyla poslední tečkou projektu. Pořadatelé Amen Khelas nabízí ještě doplňující program v podobě výstavy fotografií letošního tanečního zápolení. Zároveň budou na výstavě k vidění i fotografie dokumentující činnost nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Erko Jihlava. Výstava fotografií proběhne v termínu od 2. do 28. listopadu v městské jihlavské knihovně. Vstupe je zdarma.

Zdroj a foto: Oblastní charita Jihlava