15. března 2023
2 minuty čtení

Akční jihlavská knihovnice Tereza založila platformu ProJihlavu. Zajímavých dobrovolnických aktivit se může účastnit každý

Možná jste si v posledních dnech také všimli, že vznikla nová facebooková stránka a skupina nadšených lidí - ProJihlavu. Jinými slovy projekt, který se urodil z dlouhodobé myšlenky, jež se díky různým aktivitám, založených především na dobrovolnictví, stala realitou. Zakladatelkou této stránky je akční Jihlavačka Tereza Vázquez, o které jste mohli v minulosti slyšet a číst třeba i v souvislosti s tím, že se ve volném čase stará o krásu květinových záhonků u obchodního domu Albert na Masarykově náměstí. U truhlíku to však nekončí, naopak. ProJihlavu je jakousi "sestřenicí" jihlavské dobrovolnické uklízecí skupiny Trash Hero Jihlava, jen už její aktivity přesahuje.

Trash Hero Jihlava funguje dál

"Trash Hero Jihlava jsou skvělí lidé, kteří ve svém volném čase vkládají energii do úklidů, eko programů pro děti nebo sázení květin, to mají s ProJihlavu společné. Uskupení ProJihlavu vkládá energii ještě do výpomoci jihlavské zoo atd. Trash Hero je známé svou žlutou barvu na trikách a mikinách, ProJihlavu je zatím své, ale třeba se vybarvíme," přibližuje naší redakci zakladatelka Tereza Vázquez. 

Všichni dobrovolníci, kteří se sdružují v Trash Hero Jihlava i Pro Jihlavu mají stejný cíl - lepší Jihlavu, jejich cesty se trochu liší, nicméně není vyloučeno, že se budou na svých cestách často potkávat. Pokud i vás láká myšlenka podílet se na zkrášlování Jihlavy, vést k ekologii a zodpovědnosti k místům, kde žijeme, třeba i své děti, tak ProJihlavu je otevřeno i vám. 

Připravila: Ivona Kavalierová
Foto: archiv Terezy Vazquez