26. května 2022
2 minuty čtení

Absolutní vítězkou kampaně 10 000 kroků se stala Naděžda Kočarová, která byla zároveň nejlepší mezi jihlavskými ženami

Skončila dubnová výzva 10 000 kroků, do níž se v Jihlavě zapojilo 133 lidí. Absolutní vítězkou se stala Naděžda Kočarová, která v dubnu ušla neuvěřitelných 847,70 km. Zároveň byla nejlepší ze všech jihlavských žen. První místo v mužské kategorii obsadil Jaroslav Kejzlar (nachodil 369,62 km). Nejmladšímu účastníkovi bylo šest let a nejstaršímu přesně o osm dekád více. Nejlehčí účastník vážil 20 kg, nejtěžší v den zahájení akce 196 kg.

„Našli jsme cestu k babičce, která bydlí 21 kilometrů, od nás a pak už to šlo lehce. Chodili jsme to s kočárem asi čtyři hodiny. A nakonec to vlastně nejvíc těšilo naší babičku, protože nás tam měla každý den na návštěvě,“ prozradila při předávání Naděžda Kočarová.

Předávání se zhostil radní pro dopravu Jaroslav Vymazal: „Mám velkou radost, že se oproti prvnímu podzimnímu pandemickému ročníku přihlásilo dvakrát více účastníků. Některé z nich to motivovalo k pravidelné chůzi na kratší vzdálenosti a ty, kteří již pravidelně chodí, to vyburcovalo obdivuhodným výkonům.“

Zdroj: Ježkovy oči

Dále doporučujeme